راهنمای استفاده از سايت

راهنماي سايت

انواع کاربران و نحوه امتیاز دهی :

 

منظور از بازه زمانی 24 ساعت در سایت، از ساعت 24 شب تا 24 شب بعد خواهد بود.
منظور از بازه زمانی 48 ساعت در سایت، از ساعت 24 شب تا 24 دو  شب بعد خواهد بود.
امتیازی که به هر عکس می تواند تعلق گیرد بین 0 تا 5 است. به منظور حفظ احترام عکاسان و ارج نهادن به تلاش کاربران، در این سایت امتیاز منفی برای عکس وجود ندارد. به اعتقاد ما کاربر عضو سایت، توانایی تمیز دادن عکس مناسب و امتیازدهی منصفانه را دارد و نیاز به راهنمایی سایت نیست چرا که، سلیقه به عنوان عاملی تأثیرگذار، نقد و امتیازدهی را تحت تأثیر خود قرار می دهد.
امتیازی که به دیدگاه های کاربران تعلق می گیرد بین 1- ، 0 ، 1 ، 2 می تواند باشد. به اعتقاد ما کاربر عضو سایت، توانایی ارزیابی دیدگاه ها و امتیازدهی منصفانه را دارد و نیازی به راهنمایی سایت نیست.

عکسهای منتخب ( برگزیده در صفحه اول ) :

عکس هایی هستند که به لحاظ کیفیت و محتوا در حد مطلوب و مناسبی قرار دارند یا از لحاظ تکنیک و ادیت از عکس های دیگر بیشتر جلوه نمایی می کنند. این عکس ها توسط کاربران طلایی یا مدیران سایت از میان عکس های ارسالی انتخاب می شوند  (معمولا ماهانه )  و در بخش عکس های منتخب قرار می گیرند. در صورت کم بودن عکسهای منتخب ماه ، ممکن است عکسهای برتر جهان در این قسمت نیز نمایش داده شوند.

عکس های برتر :

عکسهای برتر در صفحه اول سایت  نمایش داده می شوند. این عکسها از بین عکسهایی که امتیازات بیشتری را در یک بازه ی زمانی مثلا 40 عکس آخر، کسب کرده اند انتخاب می شوند که ممکن است در گالری اصلی یا گالری منتخب باشند.


راهنمای ارسال عکس: ابتدا صفحه ارسال عکس شوید. بعد از وارد کردن مشخصات عکس، دکمه انتخاب فایل را بزنید و فایل خود را انتخاب کنید. پس از انتخاب فایل، آپلود عکس بصورت خودکار شروع می شود منتظر شوید تا پیش نمایش عکس در کادر مربوطه ظاهر شود سپس می توانید دکمه ارسال عکس را بزنید. تمامی فیلدهای ستاره داره  و گزینه آخر که مربوط به تعهد شماست حتما باید پر گردند.


 اسلاید شو : در قسمت اسلاید شو ی صفحه اول سایت، هر هفته یا هر دهه عکسهایی از طرف داوران سایت برگزیده و نمایش داده می شوند.

 

عکس نوشته :

عکس نوشته، عکسی است که متنی مناسب با محتوای عکس بر روی آن درج شده است مانند عکس زیر

چنانچه کاربر سایت هنگام ارسال عکس رضایت خود را برای گالری عکس نوشته اعلام کند مدیر سایت مختار است عکس را با کراپ دلخواه و متنی متناسب در قسمت گالری عکس نوشته (با نام ارسال کننده) قرار دهد. این عکس ها در شبکه های اجتماعی و سایت های هنری و فرهنگی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل عکس شما ممکن است توسط مخاطبین عام و به کرات دیده شود.

شما نیز می توانید عکس های خود را با متن دلخواه به عکس نوشته تبدیل کنید و برای سایت ارسال کنید تا در سایت قرار بگیرد. عکس نوشته شما بعد از تأیید مدیر سایت در گالری عکس نوشته قرار خواهد گرفت. مدیر سایت ترجیح می دهد تا در درجه اول، عکس نوشته های خود کاربران را در سایت قرار دهد، در غیر این صورت برای عکس ها، عکس نوشته تهیه خواهد کرد. ابعاد عکس نوشته از 600 پیکسل و حجم آن از 150 کیلوبایت بیشتر نباشد. عکس ها را در حجم بالا ارسال نکنید. توجه کنید عکس نوشته ارسالی شما در صورتی در سایت قرار می گیرد که ابتدا در قسمت گالری قرار گرفته باشد.
عکس نوشته های خود را در ایمیلی با عنوان عکس نوشته به ایمیل سایت ارسال کنید.


تعداد 0 کاربر عضو و 2 کاربر میهمان در حال حاضر در سایت حضور دارند:


آخرین ارسالها در دانشکده
Copyright ©2012-2016 Pic1 All rights reserved.
آپلود عکس آپلود عکس
کلمات جستجو شده: سایت عکاسی آموزش عکاسی سایت عکس گالری فروش عکس عکاسان ایرانی انجمن عکاسان جشنواره عکاسی photography
تبلیغات متنی: تیشرت خرید تیشرت