انواع کاربران و نحوه امتیاز دهی

منظور از بازه ی زمانی  24 در سایت، از ساعت 24  شب تا 24  شب بعد خواهد بود.

منظور از بازه ی زمانی  48 در سایت، از ساعت 24  شب تا 24 دو  شب خواهد بود.

امتیازی که به هر عکس می تواند تعلق گیرد بین 0 تا 5 می تواند باشد. به منظور حفظ احترام به عکاسان و ارج نهادن به تلاش آنها، در این سایت امتیاز منفی برای عکس وجود ندارد. به اعتقاد ما کاربر عضو سایت، خود توانایی تمیز دادن بین عکسها و دادن امتیازی منصفانه را دارد و نیاز به راهنمایی سایت نیست و همیشه سلیقه، درصدی از نقد و امتیاز را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

امتیازی که به نظرات کاربران می تواند تعلق گیرد مابین 1- ، 0 ، 1 ، 2 می تواند باشد. به اعتقاد ما کاربر عضو سایت، خود توانایی سنجش نظرات و دادن امتیازی منصفانه به آنها را دارند و نیازی به راهنمایی سایت نیست.

چهار نوع کاربر در سایت فعالیت می کنند:

کاربر عادی:

هر کاربر پس از ثبت نام ، کاربر عادی نامیده می شود و 1200 تومان اعتبار اکانت خواهد داشت   که به ازای ارسال هر عکس 400 تومان از این اعتبار کاسته میشود. کاربر عادی امکان ارسال 1 عکس در بازه ی  زمانی 48 ساعته را دارد.  اندازه ضلع بزرگ عکس نباید از 900 پیکسل بزرگتر و از 720 پیکسل کوچکتر باشد . حداکثر حجم مجاز عکس 320 کیلوبایت است . کاربر عادی بلافاصله پس از ثبت نام می تواند عکس ارسال کند یا درباره عکس های دیگران نظر دهد. اما برای امتیازدهی به عکس ها و دیدگاه های دیگران باید حداقل 4 عکس ارسالی داشته باشد یا امتیازاتی که از ارسال عکس و درج نظرات گرفته است به 40 رسیده باشد. میانگین امتیازداده شده توسط کاربر عادی به عکس دیگران در هر 24 ساعت نباید از 3 بیشتر باشد. یعنی اگر به عکس اول 5 امتیاز داده باشید به عکس بعدی نمی توانید بیش از 1 امتیاز بدهید. در صورتی که میانگین امتیازی که می دهید بیشتر از 3 باشد پیغام خطای امتیاز برای شما ظاهر می شود. ضمن حد نصابب مجموع امتیازاتی که کاربر عادی در یک روز (24 ساعت ) میدهد نباید بیشتر از 18 باشد .  پس از ارسال 3 عکس ، شارژ هدیه اکانت شما تمام میشود. برای ارسال عکسهای بعدی می بایست اکانت خود را شارژ کنید .

 

کاربر ویژه:
"کاربر  ویژه"  می تواند 1 عکس در بازه زمانی 24 ساعت ارسال کند. حجم عکس نباید از 450 کیلو بیشتر باشد. اندازه عکس نباید از 1 مگاپیکسل بیشتر باشد یعنی اندازه طول در عرض نباید از 1,000,000 بیشتر شود. این امکان با ابتکار پیک وان برای اولین بار در اختیار عکاسان قرار گرفته است. با این امکان عکاسان محدود و ملزم به ابعاد خاصی نیستند و این مزیت، به عکاس این اختیار را می دهد که عکس هایی با ابعاد نامتعارف مانند عکس های  پانوراما  ارسال کند. با این امکان، کاربر ویژه قادر است به عنوان مثال عکسی با ابعاد 2000 در 500 ارسال کند. هر کاربری پس از ثبت نام میتواند با شارژ اکانت خود کاربر ویژه شده و بلافاصله ضمن ارسال عکس و درج نظر ، به عکس ها و نظرات دیگران نیز امتیاز دهد و در امتیازدهی محدودیت های کاربر عادی را ندارد. از دیگر مزایای کاربر ویژه این است که می تواند عکسش را  در گالری فروش قرار دهد (قوانین خرید و فروش عکس را مطالعه بفرمایید). برای عضویت ویژه، می بایست حق عضویت بپردازید. شما این مبلغ را برای حمایت از سایت و یاری کردن ما در ارائه خدمات بهتر، پرداخت می کنید. 
 
حق عضویت : به صفحه "امکانات ویژه" مراجعه کنید
 
 
کاربر فعال:
کاربرانی که بیش از 2500 نظر ارسالی داشته باشند کاربر فعال نامیده می شوند. اکثریت این نظرات باید مفید بوده باشد و به تایید مدیریت برسد. نظر ارسالی مفید به نظری گفته می شود که نکاتی پیرامون عکس بیان کرده باشد . نظرات کوتاهی مانند" ثبت زیبایی است" و غیره .. نظر مفید محسوب نمی شوند. همچنین امتیازاتی که کاربر می دهد باید منطقی و منصفانه باشد. کاربران فعالی که سه ماه متوالی در سایت فعالیت نداشته باشند به کاربر عادی باز خواهند گشت. بدیهی با شروع فعالیت مجدد، می توانند دوباره کاربر فعال شوند. ممکن است کاربری نظرهای ارسالی کمتر از 2500 عدد داشته باشد اما نظرهای مفصل و کامل و یا کارشناسی شده درج کرده باشد که ارزش هر نظر آن شاید بیشتر از چند نظر معمولی باشد. این کاربر ،بر حسب صلاحدید مدیریت به کاربر فعال ارتقا می یابد.  نشان کاربر فعال، حاکی از با سابقه بودن کاربری دارد که مدتها وقت و تجربیات خود را، با درج نظرات بر روی عکسها، در خدمت دیگر کاربران قرار داده است و به پاس این همراهی، کاربر فعال نامیده می شود. در صورتیکه که کاربر پس از فعال شدن، نظرات و امتیازت منصفانه ای ارائه ندهد به کاربر عادی باز می گردد. 
 
 
کاربر طلایی:
"کاربر طلایی" تمامی امکانات یک کاربر ویژه را  دارد. کاربران طلایی عکاسانی متخصص و با تجربه هستند که در برخی امور مانند تعیین عکسهای منتخب نیز مشارکت دارند. کاربران طلایی از طرف مدیر سایت انتخاب شده اند و تعداد آنها محدود است .
تعداد 1 کاربر عضو و 2 کاربر میهمان در حال حاضر در سایت حضور دارند:
1 - هیوا ابراهیمی آذر /


Copyright ©2012-2018 Pic1 All rights reserved.
موضوعات مرتبط با سایت: سایت عکاسی آموزش عکاسی سایت عکس گالری فروش عکس عکاسان ایرانی انجمن عکاسان جشنواره عکاسی photography
تبلیغات متنی : تیشرت آپلود عکس وی اس تی