انواع کاربر

انواع کاربران و نحوه امتیاز دهی

منظور از بازه ی زمانی  24 در سایت، از ساعت 24  شب تا 24  شب بعد خواهد بود.

منظور از بازه ی زمانی  48 در سایت، از ساعت 24  شب تا 24 دو  شب خواهد بود.

امتیازی که به هر عکس می تواند تعلق گیرد بین 0 تا 5 می تواند باشد. به منظور حفظ احترام به عکاسان و ارج نهادن به تلاش آنها، در این سایت امتیاز منفی برای عکس وجود ندارد. به اعتقاد ما کاربر عضو سایت، خود توانایی تمیز دادن بین عکسها و دادن امتیازی منصفانه را دارد و نیاز به راهنمایی سایت نیست و همیشه سلیقه، درصدی از نقد و امتیاز را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

امتیازی که به نظرات کاربران می تواند تعلق گیرد مابین 1- ، 0 ، 1 ، 2 می تواند باشد. به اعتقاد ما کاربر عضو سایت، خود توانایی سنجش نظرات و دادن امتیازی منصفانه به آنها را دارند و نیازی به راهنمایی سایت نیست.

چهار نوع کاربر در سایت فعالیت می کنند:

کاربر عادی:
"کاربر عادی" پس از ثبت  نام می تواند  1 عکس در بازه زمانی 48 ساعت ارسال کند. اندازه ضلع بزرگ عکس نباید از 900 پیکسل بزرگتر و از 720 پیکسل کوچکتر باشد . حداکثر حجم مجاز عکس 320 کیلوبایت است . کاربر عادی بلافاصله پس از ثبت نام می تواند عکس ارسال کند یا درباره عکس های دیگران نظر دهد. اما برای امتیازدهی به عکس ها و دیدگاه های دیگران باید حداقل 7 عکس ارسالی داشته باشد یا امتیازاتی که از ارسال عکس و درج نظرات گرفته است به 70 رسیده باشد. میانگین امتیازداده شده توسط کاربر عادی به عکس دیگران در هر 24 ساعت نباید از 3 بیشتر باشد. یعنی اگر به عکس اول 5 امتیاز داده باشید به عکس بعدی نمی توانید بیش از 1 امتیاز بدهید. در صورتی که میانگین امتیازی که می دهید بیشتر از 3 باشد پیغام خطای امتیاز برای شما ظاهر می شود.
 
کاربر ویژه:
"کاربر  ویژه" پس از ثبت نام می تواند 1 عکس در بازه زمانی 24 ساعت ارسال کند. حجم عکس نباید از 450 کیلو بیشتر باشد. اندازه عکس نباید از 1.2 مگاپیکسل بیشتر باشد یعنی اندازه طول در عرض نباید از 1,200,000 بیشتر شود. این امکان با ابتکار پیک وان برای اولین بار در اختیار عکاسان قرار گرفته است. با این امکان عکاسان محدود و ملزم به ابعاد خاصی نیستند و این مزیت، به عکاس این اختیار را می دهد که عکس هایی با ابعاد نامتعارف مانند عکس های  پانوراما  ارسال کند. با این امکان، کاربر ویژه قادر است به عنوان مثال عکسی با ابعاد 2400 در 500 ارسال کند. کاربر ویژه بلافاصله بعد از ثبت نام می تواند ضمن ارسال عکس و درج نظر ، به عکس ها و نظرات دیگران نیز امتیاز دهد و در امتیازدهی محدودیت های کاربر عادی را ندارد. از دیگر مزایای کاربر ویژه این است که می تواند عکسش را  در گالری فروش قرار دهد (قوانین خرید و فروش عکس را مطالعه بفرمایید). برای عضویت ویژه، باید حق عضویت بپردازید. شما این مبلغ را برای حمایت از سایت و یاری کردن ما در ارائه خدمات بهتر، پرداخت می کنید ضمن اینکه از امکانات ویژه ای که ذکر شد برخوردار می شوید.
 
حق عضویت : به صفحه "امکانات ویژه" مراجعه کنید
 
 
کاربر فعال:
کاربرانی که بیش از 2500 نظر ارسالی داشته باشند کاربر فعال نامیده می شوند. اکثریت این نظرات باید مفید بوده باشد و به تایید مدیریت برسد. نظر ارسالی مفید به نظری گفته می شود که نکاتی پیرامون عکس بیان کرده باشد . نظرات کوتاهی مانند" ثبت زیبایی است" و غیره .. نظر مفید محسوب نمی شوند. همچنین امتیازاتی که کاربر می دهد باید منطقی و منصفانه باشد. کاربران فعالی که سه ماه متوالی در سایت فعالیت نداشته باشند به کاربر عادی باز خواهند گشت. بدیهی با شروع فعالیت مجدد، می توانند دوباره کاربر فعال شوند. ممکن است کاربری نظرهای ارسالی کمتر از 2500 عدد داشته باشد اما نظرهای مفصل و کامل و یا کارشناسی شده درج کرده باشد که ارزش هر نظر آن شاید بیشتر از چند نظر معمولی باشد. این کاربر ،بر حسب صلاحدید مدیریت به کاربر فعال ارتقا می یابد.  نشان کاربر فعال، حاکی از با سابقه بودن کاربری دارد که مدتها وقت و تجربیات خود را، با درج نظرات بر روی عکسها، در خدمت دیگر کاربران قرار داده است و به پاس این همراهی، کاربر فعال نامیده می شود. در صورتیکه که کاربر پس از فعال شدن، نظرات و امتیازت منصفانه ای ارائه ندهد به کاربر عادی باز می گردد. کاربران ویژه، در صورتی که به شرایط کاربر فعال برسند کاربر فعال ویژه نامیده می شوند.
 
 
کاربر طلایی:
"کاربر طلایی" تمامی امکانات یک کاربر ویژه را  دارد. کاربران طلایی عکاسانی متخصص و با تجربه هستند که در برخی امور مانند تعیین عکسهای منتخب نیز مشارکت دارند. کاربران طلایی از طرف مدیر سایت انتخاب شده اند و تعداد آنها محدود است و کم و زیاد نمی شوند جز در مورد خاص .
تعداد 1 کاربر عضو و 4 کاربر میهمان در حال حاضر در سایت حضور دارند:
1 - سید آرمان نبی پور /


آخرین ارسالها در دانشکده
Copyright ©2012-2016 Pic1 All rights reserved.
آپلود عکس آپلود عکس
کلمات جستجو شده: سایت عکاسی آموزش عکاسی سایت عکس گالری فروش عکس عکاسان ایرانی انجمن عکاسان جشنواره عکاسی photography
تبلیغات متنی: تیشرت خرید تیشرت