قوانین خرید و فروش:

سایت Pic1 برای اولین بار این امکان را برای عکاسان محترم ایرانی فراهم آورده است تا عکسهای خود را برای فروش (بصورت اینترنتی) به علاقمندان عرضه کنند. کاربران می توانند در هنگام ارسال عکس، درخواست خود را مبنی برای ارائه عکس خود در گالری فروش اعلام کنند و در صورت تایید مدیر سایت، عکس مذکور در گالری فروش قرار خواهد گرفت. برای استفاده از این امکان، باید کاربر ویژه عضو سایت باشید.

سایت پیک وان  20% از مبلغ فروش را برای تامین شدن هزینه های سایت  دریافت میکند . این درصد در آینده با توجه به موثر بودن سایت در جذب مشتری، تعیین قیمت، و فروش عکسها ممکن است تغییر کند  که در صورت تغییر، اعلام عمومی خواهد شد.

مالکیت معنوی و مادی عکسی که برای فروش ارائه می گردد باید در اختیار کاربر(عکاس) باشد. در غیر اینصورت هرگونه ضرر و زیان احتمالی ناشی از پخش و فروش عکس بر عهده کاربر ارائه دهنده آن است و سایت هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد. به منظور افزایش ضریب اعتماد مخاطبان، کاربرانی که خواهان ارائه عکس خود در گالری فروش هستند حتما باید در مشخصات خود تلفن همراهی که همیشه در دسترس باشد را ثبت کرده باشند و در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با سایت همکاری کنند. در صورت عدم همکاری برای اطلاعات تکمیلی، از قرار دادن عکس در گالری فروش معذوریم.

کاربر باید توضیحات مربوط به فروش را، در هنگام ارسال عکس در کادر "توضیحات" درج نماید. بدیهی است که فروشنده نسبت به شرایط و توضیحاتی که درج کرده است تعهد دارد و خریدار حق هیچگونه اعتراضی فراتر از شرایطی که فروشنده متعهد شده است را ندارد.

پیش فرضی که سایت در نظر گرفته است فروش همان عکسی است که خریدار در سایت می بیند اما ممکن است عکاس مایل باشد عکس خام اولیه، یا عکس با ادیتهای مختلف را نیز به خریدار تحویل دهد. یا فقط ابعاد خاصی از عکس را تحویل دهد یا برای ابعاد مختلف پیشنهادهای مختلف داشته باشد. بنابراین الزامی است که فروشنده در قسمت توضیحات مواردی که مد نظرش است را درج نماید ( بطور مثال به دلیل اینکه آپلود عکس در سایت محدودیت ابعاد دارد، فروشنده باید حداکثر ابعادی عکس تحویلی به خریدار را در قسمت توضیحات درج نماید).

توجه داشته باشید عکسهایی که از چهره انسانها برای فروش قرار می دهید حتما باید رضایت افراد ( یا اولیای افراد) حاضر در عکس را برای انتشار عکس داشته باشید. عکاسان حرفه ای می دانند هر عکسی که از چهره انسان می گیرند باید رضایت انتشار آن را هم از فرد مورد نظر بگیرند.

در هنگام ارسال عکس، ابعاد عکس در دو قسمت از عکاس درخواست می شود. اولی ابعاد عکس اصلی (خام ) است که همان حداکثر ابعاد عکس خام می باشد ( مطابق با سنسور دوربین). و دومی حداکثر ابعاد همان عکسی است که در سایت آپلود شده که ممکن است عکاس ادیت خود را روی عکس با ابعاد کوچکتر از ابعاد خام اعمال کرده باشد و یا ممکن است با همان ابعاد خام یکسان باشد. این اطلاعات صرفا به خاطر این است که به خریدار کمک کند که با شناخت ابعاد عکس خام و ادیت شده شما، اگر درخواست خاصی در این مورد دارد اعلام کند.

منظور از عکس در کلیه ی فرآیند خرید و فروش، یک (یا چند) فایل کامپیوتری (در فرمتهای رایج عکس) می باشد. مدیریت سایت در صدد است تا فروش عکس بصورت چاپ شده را نیز در آینده به امکانات سایت اضافه کند.در صورت فراهم شدن فروش عکس بصورت چاپ شده و یا قاب شده، مدیر آن را به اطلاع عموم خواهد رساند.

عکسها در حجمهای بسیار بالا، در صورت توافق طرفین از طریق پست ارسال خواهند شد.

در صورت درخواست مشتری برای خرید یک عکس، سایت با عکاس تماس گرفته و عکس را با توجه به شرایطی که عکاس در توضیحات اعلام کرده تحویل می گیرد و پس از آن از مشتری درخواست می شود وجه مورد نظر را بصورت آنلاین به حساب سایت واریز کرده و عکس را تحویل بگیرد.

تایید قرار گرفتن عکس در گالری فروش بر عهده مدیر است. برای قرار گرفتن عکس در گالری فروش علاوه بر زیبایی و کیفیت ، موضوع عکس و خاص بودن آن هم شرط است . ممکن است عکسی خیلی حرفه ای و با کیفیت نباشد اما به دلایلی موضوعی برای ارائه شدن داشته باشد و خاص باشد .در صورت عدم قرار گرفتن عکس در گالری فروش، کاربران حق هیچگونه اعتراضی ندارند.

فروشنده و خریدار باید در انجام معامله دقت کافی را مبذول دارند و بروز هرگونه مشکل و یا خسارت به طرفین، بر عهده خود ایشان است و سایت هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.

تعداد 1 کاربر عضو و 4 کاربر میهمان در حال حاضر در سایت حضور دارند:


Copyright ©2012-2018 Pic1 All rights reserved.
موضوعات مرتبط با سایت: سایت عکاسی آموزش عکاسی سایت عکس گالری فروش عکس عکاسان ایرانی انجمن عکاسان جشنواره عکاسی photography
تبلیغات متنی : تیشرت آپلود عکس وی اس تی