خانه / اخبار / اخبار سایت / قوانین و ضوابط عمومی گالری عکاسی

قوانین و ضوابط عمومی گالری عکاسی

قوانین و ضوابط عمومی گالری عکاسی پیک وان Pic1

شرایط و قوانین حاکم بر سایت و کاربران، با توجه به مقتضیات زمان و بهبود عملکرد سایت و بر حسب صلاحدید مدیریت قابل تغییر و اصلاح هستند. در صورت ایجاد تغییرات مهم ، در صفحه کاربری اطلاع رسانی خواهد شد. شرایط عمومی استفاده از سایت به شرح ذیل است :

1- کاربران باید با هویت واقعی و به زبان فارسی در سایت ثبت نام کنند و تنها امکان استفاده از یک نام کاربری را دارند . کاربران باید با ایمیل های درست و معتبر ثبت نام کنند در غیر اینصورت اطلاعات کاربری آنها ویرایش شده یا بطور کامل از سیستم حذف خواهد شد.
 
2- نظرات خود را حتما با خط فارسی بنویسید مگر در شرایطی که لازم است مطلب یا جمله ای را به شکل اصلی آن نقل قول کنید. همچنین از عنوان های فارسی برای عکس خود استفاده کنید. استفاده از عنوان های غیر فارسی یا کارکترهای خاص مجاز نمی باشد . 
 
3- مسئولیت ارسال عکس و دیدگاه (نظر) به لحاظ مالکیت معنوی، حقوق مادی و پیامدهای آن به عهده ارسال کننده اثر یا همان کاربر عضو است. مدیریت سایت تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن و سالم انجام می دهد اما هیچ گونه مسئولیتی در قبال آثار ارسالی به عهده نداشته و در قبال پیامدهای آن پاسخگو نخواهد بود.
 
4- ارسال عکسهای دیگران و یا عکسهای اینترنتی در سایت اکیدا ممنوع است و در صورت مشاهده، اثر مورد نظر حذف و عضویت کاربر خاطی برای مدت محدود یا دائم لغو خواهد شد.
 
5- ارسال عکس ها و دیدگاه های  مغایر با فرهنگ عمومی جامعه و ناقض قوانین جمهوری اسلامی ایران در سایت، ممنوع است و در صورت مشاهده اثر نامناسب، مورد ارسالی حذف و عضویت کاربر به مدت محدود یا دائم لغو خواهد شد. همچنین از ارسال عکس های بی کیفیت و بی محتوا جدا خودداری کنید. مدیریت مختار است اینگونه عکسها را از گالری حذف نماید. مدیریت از بحث های فنی ، تخصصی ، هنری استقبال می کند اما در عین حال عکسها یا نظراتی که منجر به ایجاد چالش های بحث برانگیز سیاسی یا فرهنگی شوند یا فضای سایت را دچار تشویش نمایند و خارج از محدوده تخصصی و فنی نقد باشند بر حسب صلاحدید مدیریت حذف خواهند شد. نام و توضیحات عکس نیز می بایست از شرایط ذکر شده در بالا برخوردار باشند در غیر اینصورت مدیریت مختار است آنها  ویرایش یا حذف نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی نسبت به حذف و یا ویرایش آنها ندارد.
 
6- اگر نسبت حجم عکس به کیفیت و ابعاد ارسال شده، زیاد و یا غیر منطقی باشد مثلا عکسی که می تواند در 200 کیلوبایت ارسال شود در 500 کیلوبایت ارسال شود عکس مربوطه حذف خواهد شد. این امر به خاطر حفظ سرعت و پهنای باند سایت انجام می شود که بطور غیر منطقی توسط اینگونه ارسالها در حال اتلاف است. این حذف ها توسط گروه فنی سایت بررسی و اعمال می شوند . پیشنهاد می شود برای فشرده سازی بهتر، در فتوشاپ در قسمت Save As از Quality های پایین تر از 8 استفاده نمایید.
 
7- رعایت ادب و احترام به دیگران و محترم شمردن فرهنگ ملی – قومی – مذهبی در دیدگاه های ارسالی، الزامی است. به عکس، نظر و شخصیت هیچکس توهین نکنید و هیچ عکاسی را کوچک نشمارید حتی اگر از دیدگاه شما عکس آن عکاس دارای ضعفهای زیادی باشد.
 
8- هنگام درج نظر یا امتیاز دادن به عکس های دیگران، فقط موارد فنی و تخصصی عکس را لحاظ کنید و از باند بازی ، پارتی بازی ، بی انصافی  و  رودربایستی در دادن امتیاز اکیداً پرهیز کنید. در صورت مشاهده چنین مواردی با کاربران خاطی برخورد خواهد شد.
 
9- درج هر گونه آدرسی اینترنتی ، غیر اینترنتی، شخصی ، عمومی ، ایمیل  و کلا هر گونه مطلب که جنبه تبلیغاتی داشته باشد در کلیه قسمت های سایت اعم از درج بر روی عکس یا درج در قسمت نظرات اکیدا ممنوع است و مدیریت مجاز به حذف یا ویرایش آن می باشد.
 
10- به دلایل فنی و مدیریتی ، و مرتبط بودن امتیاز عکسها و نظرات و تاثیر آنها بر دیگر کاربران ،  امکان حذف عکس یا حذف اکانت کاربر  به درخواست کاربر امکانپذیر نمی باشد.
 
11- برخی از عکسهای با کیفیت با ذکر نام عکاس ( احتمالا در ابعاد کوچکتر ) در صفحات مجازی پیک وان به نمایش گذاشته می شوند. 
 
12- سایت پیک وان، محیط کاملاً صنفی و تخصصی برای فعالیت عکاسان حرفه ای، آماتور و تمامی افراد علاقمند به عکاسی است و فعالیت کاربران باید در حیطه ی تخصصی عکاسی باشد. مطالب دیگر هیچ گونه جایگاهی در این سایت ندارند.
 
 
Rate this post

همچنین ببینید

علت تار شدن عکس

تار شدن عکس

آشنایی با علت تار شدن عکس در این مقاله به بررسی عوامل مختلف در تار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال ضد اسپم * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.